Szkoła Podstawowa im. Stanisława Moniuszki w Bąkowicach

MEN       WOM      Kuratorium       WODIiP       CKE       OKE Wrocław       Gmina Świerczów       WSzPWN       WSiP       Polska

 

  Strona główna

  Aktualności

  Informacje o szkole

  Historia szkoły

  Pracownicy

  Dokumenty szkolne

  Przyjaciele szkoły

  Dla rodziców

  Dla ucznia

  Plan zajęć

  Galeria

 

     Napisz do nas

 

SPOTKANIE Z "WŁADCĄ PRZESTRZENI" 

Bardzo trudno w obecnych czasach znaleźć ludzi, którzy mogą być autorytetami dla dzieci i młodzieży. Dlatego ważne są bezpośrednie spotkania ze „współczesnymi bohaterami”.  Organizatorem tego typu spotkania była firma MICHALINKA – dostawca mleka w programie „Mleko w Szkole” na terenie powiatu namysłowskiego, a uczestniczyły w nim dzieci ze szkół biorących udział w tym projekcie, m.in. uczniowie z Bąkowic i Dąbrowy.

Młodzież miała okazję poznać gen. Mirosława Hermaszewskiego – jedynego Polaka, który odbył w 1978 roku podróż w kosmos. Podczas spotkania Pan generał opowiadał o swoich marzeniach, które dzięki ciężkiej pracy, uporowi i uzdolnieniom zdołał zrealizować. Starał się przekazać dzieciom, że tylko dzięki mozolnej pracy i cierpliwości można w życiu realizować swoje cele. Wspominał pobyt i szkolenie w Gwiezdnym Miasteczku, przeżycia związane z pobytem w kosmosie – stan nieważkości i niezapomniane widoki, ale także dumę, jaką sprawił mu polski orzełek na kombinezonie.

Podczas prelekcji historię swego życia przeplatał Pan Hermaszewski historią podboju kosmosu. Uzupełnieniem relacji była wyświetlana prezentacja multimedialna. Następnie kosmonauta odpowiadał na pytania zadawane przez dzieci.

Spotkanie zakończyło się słodkim poczęstunkiem przygotowanym przez organizatorów. Dziękujemy!!!

                                                                              Aneta Garkut, Teresa Andruszków

wstecz